ThinPrep PAP tyrimas

ThinPrep PAP tyrimas

Citologinis gimdos kaklelio tyrimas, efektyvi gimdos kaklelio vėžio kontrolės priemonė. Daugelį metų patikroje buvo naudojamas paprastas citologinis gimdos kaklelio tepinėlis, kol 1996m. JAV Vaistų ir Maisto kontrolės tarnyba nepatvirtino ThinPrep tyrimo kaip žymiai efektyvesnio. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad atliekant citologinį ištyrimą ThinPrep metodu, t.y. ThinPrep tyrimą, galima nustatyti daugiau ikivėžinių gimdos kaklelio būklių nei kitais metodais, taip pat iš likusios po citologinio tyrimo ThinPrep  skystosios terpės galima nustatyti lytiniu keliu plintančias infekcijas.  ThinPrep tyrimas skiriasi nuo kitų skystųjų sistemų tyrimų dėka membraninės filtracijos metodo, kuriuo paremtas yra citologinės medžiagos apdorojimas, visos kitos skystųjų terpių sistemos veikia centrifugavimo principu. Skiriasi ir visų skystųjų sistemų efektyvumo įvertinimo parametrai. JAV ir Europoje ThinPrep tyrimai sėkmingai atliekami jau 14 metų.  ThinPrep sistema yra rinkos lyderis gimdos kaklelio citologinių tyrimų segmente. Pasaulinėje literatūroje galima rasti apie 200 mokslinių publikacijų įrodančių šio tyrimo diagnostinę vertę lyginant jį su kitais gimdos kaklelio citologiniais tyrimais.  Plačiau   skaitykite http://www.thinprep.com/ arba http://www.gimdoskaklelis.lt

Tyrimo atlikimui reikalinga speciali įranga, t.y.  ThinPrep 2000 procesorius ir įvairių rūšių skystosios terpės, medžiagos paėmimo instrumentai, filtrai, dažai.
ThinPrep 2000 procesorius, tai automatizuotas citologinių preparatų gamybos įrenginys su pneumatine slėgio kontrolės sistema skirta paruošti plonasluoksnius citologinius preparatus iš skystosios terpės citologiniam ištyrimui. Įrangos taikymo sritys gimdos kaklelio, plaučių, šlapimo pūslės, skydliaukės, krūtų vėžio diagnostikai. JAV ir Europoje šia sistema atliekami citologiniai tyrimai yra aprobuoti ir taikomi ankstyvai gimdos kaklelio vėžio profilaktiko programai.

Transportinės skystosios ThinPrep terpės JAV vaistų ir maisto kontrolės aprobuotos tolimesniems imunohistocheminiams ir molekuliniams tyrimams atlikta (PGR, FISH), lytiniu keliu plintančių sukėlėjų diagnostikai (ŽPV, Chlamidijoms, Mikoplazmoms ir t.t.)
Prekiaujama dviejų rūšių terpių komplektais: skystoji ThinPrep terpė ir šluotelė, skystoji ThinPrep terpė ir mentelė su šepetėliu.

 


 
 

 Citologiniai tyrimai ThinPrep technologija atliekami šiose  įstaigose :

"Patologijos diagnostika", UAB
 P.Baublio 4, LT-08406, Vilnius
tel +370 (5 ) 250 5781
e-paštas: info@patologija.lt


UAB " SK Impeks Medicinos Diagnostikos Centras", UAB
V.Grybo 32/10, LT-10318 Vilnius
8 5 247 6385, faks 8 5 270 9127
mdc@medcentras.lt

Klaipėdos apskrities ligoninė, VšĮ
S.Neries g.3, LT-92231 Klaipėda
8 46 410 688